Enigma2 problēma: EPG nav apskatāma tekošās TV pārraides informācija

Enigma2 dažreiz var novērot nepatīkamu lietu – EPG nerāda tekošās pārraides satura informāciju dažu satelītu TV programmām (piemēram NTV+). Pavadot vairākas stundas dažādos SAT forumos izdevās atrast risinājumu šai problēmai. Problēmu rada tas, ka SAT TV operātori dažādi formē savu TV kanālu programmu informāciju priekš EPG. Lai atrisinātu problēmu ir vairākas iespējas:

 1. jālieto BH skin-s, kas pratīs parādīt abus iespējamos programmu apraksta laukus (gan short, gan extended description). Tad, nomainot skin-u, viss sāks strādāt. Viens no tādiem ir HD Glass 16 (http://www.hdglass16.eu/download.htm).
 2. jāviec izmaiņas faila  /usr/lib/enigma2/python/Components/Converter/EventName.py  kodā, pievienojot dažas koda rindas “getText” funkcijai:
  def getText(self):
  event = self.source.event
  if event is None:
  return “”if self.type == self.NAME:
  return event.getEventName()
  elif self.type == self.SHORT_DESCRIPTION:
  return event.getShortDescription()
  elif self.type == self.EXTENDED_DESCRIPTION:
  desc = event.getShortDescription()
  if desc and desc[-1] != ‘\n’ and desc[-1] != ‘ ‘:
  desc += ‘ ‘
  return desc + event.getExtendedDescription()
  elif self.type == self.ID:
  return str(event.getEventId())​

  Šai modifikācijai būtu jāstrādā BH 2.x un BH 3.x versijās. GUI būs jāparstartē, lai izmaiņas nostrādātu. Jārēķinās, ka pēc Enigma atjaunināšanas izmaiņas visticamāk būs jāveic atkārtoti.

JTAG/RGH Xbox 360 dashboard atjaunināšana

(Atjaunots 09.01.2016)

Lai strādātu jaunākās spēles, dažreiz rodas vajadzība pēc xBox 360 kernel/dashboard atjaunināšanas. Šis pasākums nav tik sarežģīts, lai konsole būtu jānes uz servisu. Šeit aprakstīti galvenie soļi kā atjaunot Latvijas servisā “uzlabotu” Xbox ar uzstādītu Freestyle dashboard (FSD), izmantojot xeBuild. Apraksts nav paredzēts pilnīgiem iesācējiem, detaļas nav norādītas. Ir jābūt vismaz vispārējām priekšzināšanām par datoru :), programmatūru un Xbox. Apraksts balstīts uz scenāriju bez XeLL izmantošanas. Ja gadījumā ir uzstādīts XeLL, tad vairāki soļi ir vienkāršāk un ātrāk paveicami (daži pat pieslēdzoties Xbox attālināti no datora).  Continue reading “JTAG/RGH Xbox 360 dashboard atjaunināšana”

Saites, ko var palasīt, ja ir interese cīnīties ar vietējiem mēstuļu sūtītājiem

2015.g. aprīļa raksts par aktuālajām izmaiņām likumdošanā saistībā ar mēstulēm

“Kopš 1. jūlija uzņēmumos un iestādēs pirmā saņemtā mēstule vairs nav likuma pārkāpums.”

cert.lv sagatavota iesnieguma forma Datu Valsts Inspekcijai (DVI)

2013.gada TVNET raksts

VW e-up! uzlādes laiki un elektrības patēriņš

Elektromobīļa Volkswagen e-up! uzlādes laiks no parastās sadzīves elektrības rozetes un elektrības patēriņš:

nobraukti ~ km Uzlādes laiks (h:min) Elektrības patēriņš (kw/h) Izmaksas pēc Latvenergo T1 tarifa
70 6:35 8.1 € 1.22
97 8:00 11.7 € 1.77
56 5:35 7.2 € 1.09
60 5:50 7.4 € 1.12
120 11:00 14.8 € 2.23

Black Hole firmware (Enigma2) atjaunināšana VU+ iekārtai

Instrukcija testēta uz VU+ Duo2 resīvera, bet visticamāk derēs arī citām līdzīgām Enigma2 ierīcēm. Pirms sākt darbu, vispirms vismaz vienreiz izlasiet instrukciju pilnībā 🙂

1)  Izpildam visus iespējamos backup (personal, full, epg, kopējam failus caur ftp utml.).
Kanālus un kanālu grupas (user bouquets) var bekapot piem. ar Dreamset (Transfer->Read un tad Save).
Atceramies kāds custom skin-s tiek lietots (ja vispār tiek lietots) –  tas pazudīs un būs manuāli jaieliek no jauna.

2) Downloadējam jauno img un uzkopējam  uz USB atmiņas (mape \vuplus\duo2)

3) Atjunojam fimware izmantojot pievienoto instrukciju (eng):
Fully power the receiver down via the rocker switch at the rear of the receiver. Insert the USB stick containing the image files into one of the USB ports on the receiver. Power the receiver on from the rear rocker switch and await instructions.

4) Kad instalācija pabeigta, tad  izejam cauri sākuma uzstādījumiem ( HDMI, 1080p utt.) un atjaunojam 1.solī nokopēto backup (to parasti setup atrod un prasa atjaunot automātiski).
*Dažreiz pēc backup atjaunošanas iekārta nav atrodama tīklā. Tad nepieciešams caur Setup LAN uzstādījumiem izvēlēties “Restart network”
Jaunākām BH versijām no backup tiek atjaunota arī sistēmas parole un tad tālāk rakstīto  var izlaist. Vecākām BH versijām, pēc atjaunošanas, sistēmas parole tiek nozaudēta un tā ir jāatjauno. Tas jādara caur telnet klientu (piem. putty). Palaižam telnet klientu, ielogojamies ar root bez paroles, komanda “passwd”, ievadiet jauno paroli 2x, katru reizi ar enter beigās. Jaunajā Open Black Hole versijā ir novērota problēma ar Putty ssh klienta izmantošanu – uzreiz pēc firmware uzstādīšanas Putty nevēlas pieslēgties bez paroles.  Šajā gadījumā nepieciešams sākumā izmantot parasto Windows telnet klientu, kurš atļaus izveidot savienojumu root lietotājam bez paroles. Tad ar komandu “passwd” var uzstādīt paroli un nākamreiz pieslēgties ar Putty.

5) Uzstādam mgcamd un citas aplikācijas, ja nepieciešams. Mgcamd auzstādīšana:
Lejupielādējam  v.1.38 tgz failu (ja instalācija ir citā formātā piem. ipk, tad tālākie soļi būs atšķirīgi un tie šeit nav aprakstīti) un uzkopējam iekārtas /tmp mapē (Vu+ parasti tas ir /var/tmp). Spiežam zaļo pults pogu, tad dzelteno (Addons->Addons Manager). Izvēlamies Manual Install Bh Package. Izvēlamies vajadzīgo tgz failu un spiežam OK. Apstiprinam, ka vēlamies instalēt šo failu. Tālāk spiežam vairākas reizes Exit, lai aizvērtu ekrānus.
No failu backup-a pa ftp pārkopējam atpakaļ 2 mgcamd vajadzīgos failus – mg_cfg un newcamd.list ar atslēgām. Tiem būtu jāglabājas mapē /usr/keys. Piestartējam mgamcd – zilā poga, atrodam mgcamd un spiežam OK.

6) piekonektējam pikonas (kas nelieto, tie ignorē 7.soli), kuras parasti glabājam mapē uz hdd. Tas arī jādara caur telnetu izveidojot symlink-u. Komandas piemērs: ln -s /media/hdd/picon /usr/share/enigma2/picon.

7) ja tika lietots custom skin, tad to vajadzēs lejuplādēt un aktivizēt no jauna caur Addons->Addons Download Manager, aktivizācija caur Setup->System->Skin. Iesaku, piemēram, MX HC3 vai  Army NextGenGradient HD ādiņu. Cik zināms, Open Black Hole pagaidām ir diezgan slikti ar ādiņām – ir pieejamas tikai dažas. Lejupielāde līdzīgi kā parastajiem Black Hole t.i. Zaļā poga>Dzeltenā poga>Addons Download Manager>Open Black Hole Image skins

Vairāki no procesiem var pārstartēt uztvērēju vai vismaz GUI. Tam būtu jānotiek automātiski, bez lietotāja iejaukšanās. Ja paralēli ierīcē tiek skatīta Lattelecom virszemes TV (DVB-T), tad pēc firmware uzstādīšanas bieži vien ir jāizņem un jāieliek no jauna Lattelecom čipkarte vai viss CI modulis, ja tāds tiek lietots kopā ar karti.