JTAG/RGH Xbox 360 dashboard atjaunināšana

(Atjaunots 09.01.2016)

Lai strādātu jaunākās spēles, dažreiz rodas vajadzība pēc xBox 360 kernel/dashboard atjaunināšanas. Šis pasākums nav tik sarežģīts, lai konsole būtu jānes uz servisu. Šeit aprakstīti galvenie soļi kā atjaunot Latvijas servisā “uzlabotu” Xbox ar uzstādītu Freestyle dashboard (FSD), izmantojot xeBuild. Apraksts nav paredzēts pilnīgiem iesācējiem, detaļas nav norādītas. Ir jābūt vismaz vispārējām priekšzināšanām par datoru :), programmatūru un Xbox. Apraksts balstīts uz scenāriju bez XeLL izmantošanas. Ja gadījumā ir uzstādīts XeLL, tad vairāki soļi ir vienkāršāk un ātrāk paveicami (daži pat pieslēdzoties Xbox attālināti no datora).  Continue reading “JTAG/RGH Xbox 360 dashboard atjaunināšana”

Balts teksts wordpress ziņu redaktorā.

Pieņemu, daudzi ir saskārušies ar problēmu, ka negaidīti Worpress TinyMCE redaktorā pazūd teksts vai, precīzāk, ziņas teksts tiek attēlots baltā krāsā un saplūst ar fonu. Internetā par šo problēmu ir visai maz informācijas un tāpēc zemāk aprakstīti paņēmieni kā diagnosticēt un risināt šo te problēmu:

– pārbaudam  vai problēma parādās uz dažādiem pārlūkiem/datoriem. Ja ne, tad pie vainas varētu būt konkrētā pārlūka cache, kas jāiztīra.
– atslēdzam visus plugin-us un apskatamies vai kļūda atkārtojas. Ja nē, tad pamazām ieslēdzam plugin-us un saprotam, kas pie vainas. Vēl ātrs paņēmiens ir uz servera īslaicīgi pārsaukt /wp-content/plugins mapi.
– pārslēgt wordpress uz default-o tēmu, lai pārbaudītu vai tēma nav pie vainas.
– pārbaudam vai lietotāja profila uzstādījumos nav atzīmēts checkbox Disable the visual editor when writing.  Ja ir, tad izvācam.
– lejuplādējam wordpress instalāciju zip failā (Dashboard->Updates, poga Download X.X.X).  Nodzēšam no servera mapes wp-admin un wp-includes. Pēc tam atjaunojam šis pašas mapes uz servera no tikko lejupielādētās WordPress instalācijas.
– wp-config.php failā kaut kur sākuma ieliekam jaunu rindu add define('CONCATENATE_SCRIPTS', false); . Tas bieži palīdz..

GPX failu apvienošana

Garākos (8+ h) pasākumos gadās, ka viens GPS pulkstenis nespēj “izturēt” pilnu sacensību laiku. Tad rodas vajadzība apvienot datus no vairākiem GPS trekeriem vai pulksteņiem t.i. kad vienam komandas dalībniekam pulkstenis izslēdzas, tad otrs ieslēdz savu pulksteni.

Labākais bezmaksas softs, kas ļauj veikt visdažādākās darbības ar GPS failiem, ir GPS Babel. Ja lietojam komandu rindas (cmd) versiju, tad pareizā komanda failu apvienošanai ir: gpsbabel -t -i gpx -f part1.gpx -i gpx -f part2.gpx -x track,merge,title=”Full track” -o gpx -F full.gpx. Nav obligāti nepieciešams izmantot gpx failus. GPSBabel atbalsta daudz dažādus koordināšu failu formātus, bet jāņem vērā, ka šī apvienošanas f-ja nestrādā pilnīgi ar visiem formātiem un dažreiz var rasties vajadzība failu vispirms konvertēt uz gpx, ko var izdarīt ar to pašu GPSBabel.

Veidojam gpx failu no 0

Dažreiz rodas vajadzība izveidot gpx failu, pat ja pastaigā, treniņā vai sacensībās nav bijusi līdzi GPS ierīce. Aprakstīšu vienu no paņēmieniem, kā to izveidot.
Instrukcija rakstīta saīsināta un nav paredzēta datorlietotājiem-iesācējiem 🙂

Nepieciešamas 2 programmas – Google Earth (testēts uz Desktop versijas) un GPSBabel.

Google Earth (GE) ar roku sazīmējam nepieciešamo ceļa līniju un saglabājam kā KML failu. Visticamāk nepietiks ar esošo GE bildi, jo tajā nav viegli atrast detaļas (piem. mazākus ceļus mežā un citus sīkumus) lai precīzi iezīmētu ceļu. Tāpēc būs jāsāk ar orientēšanās vai citas detalizētākas kartes ielādi GE. To veic caur Add->Image Overlay, tālāk izvēlas jpg vai cita formāta karti un “piestiepj”  karti lai tā sakristu ar GE bāzes foto attēlu. Detalizētāka procesa instrukcija ar video saitē http://www.google.com/earth/outreach/tutorials/earthoverlays.html. Kad tas būs paveikts, tad diezgan precīzi var sazīmēt ceļa līniju. Tas darāms caur Add->Path, instrukcija https://support.google.com/earth/answer/148072?hl=en. Kad ceļš sazīmēts, tad ievadam nosaukumu Untitled Path vietā un aizveram ar OK. Ceļam jāparādās kreisajā ekrāna pusē zem My Places. Ar labo peles pogu spiežam uz tikko saglabātā nosaukuma kreisajā ekrāna daļā un izvēlamies Save Place As.. Tur nomainam Save as type uz KML. Spiežam Save. Tagad mums ir failā saglabāts ceļš/līnija sastāvoša no punktiem KML formātā bez jebkādas informācijas par laiku un ātrumu kādā veikta kustība. Parasti tādām aplikācijām kā Endomondo obligāti nepieciešams laiks pie katra punkta lai aprēķinātu kustības ātrumu. Laiku ideāli piedzīt neizdosies, ja vien jūs paši nevēlaties katram līnijas punktam manuāli labot laiku, kas teorētiski ir iespējams :).

Tālāk ar GPSBabel palīdzību konvertējam KML failu uz GPX formātu, vienlaicīgi pievienojot katram punktam  laika vertību pēc konkrēta algortima. Tas nedos precīzu kopējo laiku distancē, bet var mēģināt piedzīt pietiekami tuvu. GPSBabel  palaižam  no komandu ekrāna (CMD)ar sekojošu komandu gpsbabel -i kml -f in.kml -x track,faketime=201
41103160000+1 -o gpx -F C:\Downloads\out.gpx. Konkrētā piemēra komanda paņem failu in.kml, konvertē to uz out.gpx un paralēli pievieno laika vērtību sākot no 2014.g.3.novembra 16:00:00 ar soli +1 sekunde katram nākamajam laika punktam. Atkarībā no kopējā punktu skaita KML failā tiks aprēķināts kustības beigu laiks kas būs 16:00 + tik sekundes cik punktu ir KML/GPX failā.  Ja laiks ir par mazu, tad soli var mainīt uz jebkuru citu sekunžu skaitu. Mazāks solis par 1 sekundi, manuprāt, nav iespējams. Pilna GPSBabel lietošanas instrukcija meklējama saitē http://www.gpsbabel.org/htmldoc-1.5.0/gpsbabel-1.5.0.pdf

Tālāk iegūto gpx failu var ielādēt Endomondo vai kur citur, rēķinoties, ka ceļā pavadītais laiks nebūs attēlots pilnīgi precīzi.
Lai pielabotu laiku un koordinātes katram punktam var izmantot kādu no Internetā pieejamajām GPX apskates un labošanas programmām, piemēram GPX Editor (http://www.knackes.com/blog/index.php/2008/11/193-gpx-editor-1070/). Jārēķinās, ka bezmaksas programmas GPX labošani ir visai neintuitīvas.

Google Earth vietā var izmantot jebkuru citu programmu kas spēj ar roku uzzīmēto līniju saglabāt failā kopā ar katra punkta koordinātēm.

OS programmu saraksts

Aktuālais  orientēšanās sportam paredzētu  programmu saraksts (avots IOF):

 

3DRerun  analysis
CatchingFeatures  game
Condes 9  course planning
Emit eTiming  event administration
EResults Lite  event administration
EResults Pro  event administration
GPSSeuranta  tracking
MeOS  event administration, speaker
Mulka 2  event administration
OCAD 11  mapping
OE2010  event administration
OEvent  event administration
O-Lynx  event administration
ÓR – Orienteering Results  event administration, analysis
Orienteering Organiser &
Animator
 event administration, speaker, course planning, analysis
Orienteering Way  game
Ori-Live  tracking, speaker
OriRes  analysis
pcM Orienteering Game  game
Purple Pen  course planning
RaceManager  event administration
Rasor lite  game
RelayManager  event administration
RogainManager  event administration
RouteGadget  analysis
SI Simple  analysis
SIDResults  analysis
SIME  event administration
Ski-o Map Memory  training
tTiMe  event administration
Virtual Orienteering  game

 

Black Hole firmware (Enigma2) atjaunināšana VU+ iekārtai

Instrukcija testēta uz VU+ Duo2 resīvera, bet visticamāk derēs arī citām līdzīgām Enigma2 ierīcēm. Pirms sākt darbu, vispirms vismaz vienreiz izlasiet instrukciju pilnībā 🙂

1)  Izpildam visus iespējamos backup (personal, full, epg, kopējam failus caur ftp utml.).
Kanālus un kanālu grupas (user bouquets) var bekapot piem. ar Dreamset (Transfer->Read un tad Save).
Atceramies kāds custom skin-s tiek lietots (ja vispār tiek lietots) –  tas pazudīs un būs manuāli jaieliek no jauna.

2) Downloadējam jauno img un uzkopējam  uz USB atmiņas (mape \vuplus\duo2)

3) Atjunojam fimware izmantojot pievienoto instrukciju (eng):
Fully power the receiver down via the rocker switch at the rear of the receiver. Insert the USB stick containing the image files into one of the USB ports on the receiver. Power the receiver on from the rear rocker switch and await instructions.

4) Kad instalācija pabeigta, tad  izejam cauri sākuma uzstādījumiem ( HDMI, 1080p utt.) un atjaunojam 1.solī nokopēto backup (to parasti setup atrod un prasa atjaunot automātiski).
*Dažreiz pēc backup atjaunošanas iekārta nav atrodama tīklā. Tad nepieciešams caur Setup LAN uzstādījumiem izvēlēties “Restart network”
Jaunākām BH versijām no backup tiek atjaunota arī sistēmas parole un tad tālāk rakstīto  var izlaist. Vecākām BH versijām, pēc atjaunošanas, sistēmas parole tiek nozaudēta un tā ir jāatjauno. Tas jādara caur telnet klientu (piem. putty). Palaižam telnet klientu, ielogojamies ar root bez paroles, komanda “passwd”, ievadiet jauno paroli 2x, katru reizi ar enter beigās. Jaunajā Open Black Hole versijā ir novērota problēma ar Putty ssh klienta izmantošanu – uzreiz pēc firmware uzstādīšanas Putty nevēlas pieslēgties bez paroles.  Šajā gadījumā nepieciešams sākumā izmantot parasto Windows telnet klientu, kurš atļaus izveidot savienojumu root lietotājam bez paroles. Tad ar komandu “passwd” var uzstādīt paroli un nākamreiz pieslēgties ar Putty.

5) Uzstādam mgcamd un citas aplikācijas, ja nepieciešams. Mgcamd auzstādīšana:
Lejupielādējam  v.1.38 tgz failu (ja instalācija ir citā formātā piem. ipk, tad tālākie soļi būs atšķirīgi un tie šeit nav aprakstīti) un uzkopējam iekārtas /tmp mapē (Vu+ parasti tas ir /var/tmp). Spiežam zaļo pults pogu, tad dzelteno (Addons->Addons Manager). Izvēlamies Manual Install Bh Package. Izvēlamies vajadzīgo tgz failu un spiežam OK. Apstiprinam, ka vēlamies instalēt šo failu. Tālāk spiežam vairākas reizes Exit, lai aizvērtu ekrānus.
No failu backup-a pa ftp pārkopējam atpakaļ 2 mgcamd vajadzīgos failus – mg_cfg un newcamd.list ar atslēgām. Tiem būtu jāglabājas mapē /usr/keys. Piestartējam mgamcd – zilā poga, atrodam mgcamd un spiežam OK.

6) piekonektējam pikonas (kas nelieto, tie ignorē 7.soli), kuras parasti glabājam mapē uz hdd. Tas arī jādara caur telnetu izveidojot symlink-u. Komandas piemērs: ln -s /media/hdd/picon /usr/share/enigma2/picon.

7) ja tika lietots custom skin, tad to vajadzēs lejuplādēt un aktivizēt no jauna caur Addons->Addons Download Manager, aktivizācija caur Setup->System->Skin. Iesaku, piemēram, MX HC3 vai  Army NextGenGradient HD ādiņu. Cik zināms, Open Black Hole pagaidām ir diezgan slikti ar ādiņām – ir pieejamas tikai dažas. Lejupielāde līdzīgi kā parastajiem Black Hole t.i. Zaļā poga>Dzeltenā poga>Addons Download Manager>Open Black Hole Image skins

Vairāki no procesiem var pārstartēt uztvērēju vai vismaz GUI. Tam būtu jānotiek automātiski, bez lietotāja iejaukšanās. Ja paralēli ierīcē tiek skatīta Lattelecom virszemes TV (DVB-T), tad pēc firmware uzstādīšanas bieži vien ir jāizņem un jāieliek no jauna Lattelecom čipkarte vai viss CI modulis, ja tāds tiek lietots kopā ar karti.