GPX failu apvienošana

Garākos (8+ h) pasākumos gadās, ka viens GPS pulkstenis nespēj “izturēt” pilnu sacensību laiku. Tad rodas vajadzība apvienot datus no vairākiem GPS trekeriem vai pulksteņiem t.i. kad vienam komandas dalībniekam pulkstenis izslēdzas, tad otrs ieslēdz savu pulksteni.

Labākais bezmaksas softs, kas ļauj veikt visdažādākās darbības ar GPS failiem, ir GPS Babel. Ja lietojam komandu rindas (cmd) versiju, tad pareizā komanda failu apvienošanai ir: gpsbabel -t -i gpx -f part1.gpx -i gpx -f part2.gpx -x track,merge,title=”Full track” -o gpx -F full.gpx. Nav obligāti nepieciešams izmantot gpx failus. GPSBabel atbalsta daudz dažādus koordināšu failu formātus, bet jāņem vērā, ka šī apvienošanas f-ja nestrādā pilnīgi ar visiem formātiem un dažreiz var rasties vajadzība failu vispirms konvertēt uz gpx, ko var izdarīt ar to pašu GPSBabel.

IOF oficiāli apstiprina SPORTIdent Air+ atzīmēšanās sistēmu

Pēdējā IOF Padomes sanāksmē Turcijā IOF oficiāli apstiprināja SPORTIdent Air+ atzīmēšanās sistēmas izmantošanu visa līmeņa orientēšanās sacensībās. SPORTIdent pateicas visiem organizātoriem un dalībniekiem, kuri piedalījās sistēmas testēšanā.

MTB-O Pasaules kausa 1.posms maijā Ungārijā būs pirmās  augsta līmeņa sacensības, kur sistēma tiks lietota. Tāpat SPORTIdent Air+ tiks izmantots sprinta stafetēs augustā Pasaules čempionātā o-skrējienā, kas notiks Skotijā.

IOF SPORTIdent Air+ informācija sacensību rīkotājiem
IOF SPORTIdent Air+ informācija dalībniekiem

IOF Eventor serviss

Starptautiskā orientēšanās federācija (IOF) ir izveidojusi savu sacensību administrācijas portālu IOF Eventor, lai piedāvātu nacionālajām federācijām un WRE sacensību rīkotājiem vienotu Interneta platformu, kur  ievietot informāciju par sacensībām, reģistrēt pieteikumus, izvietot starta protokolus un rezultātus. Saite uz ziņu IOF mājaslapā šeit. Saprotu, ka primāri šis portāls paredzēts:
– Elites sportistiem, kuru plāno dalību WRE un lielākajās starptautiskās sacensībās,
– klubiem, kuri rīko WRE sacensības,
– nacionālajām federācijām, kuras rīko IOF starptautiskās sacensības piemēram Pasaules Kausa posmus, reģionālos čempionātus (Eiropas čts utml.)
Iespējams visiem  WRE  un citu IOF lielāko sacensību rīkotājiem šeit būs jāizvieto vismaz tā informācija, kas attiecas uz 21E grupām.

Zviedrijā un Norvēģijā  jau diezgan sen darbojas vietējā līmeņa Eventor portāli, kas tiek atblastīti nacionālo federāciju līmenī un ar šo portālu palīdzību tiek organizēta pieteikšanās uz sacensībām, kā arī ir pieejama visa ar sacensībām saistītā informācija. Liela daļa Latvijas sportistu un klubu jau ir izmantojuši Eventor pieteikšanās sistēmu, lai pieteiktos sacensībām skandināvijā. Saites: Eventor ZviedrijaEventor Norvēģija

 

SportIdent piedāvā ComCard.

SPORTident ComCard Up – SPORTIdent atzīmēšanās karte integrēta kompasā 🙂 . Standarta cena – 49.- EUR + PVN
Risinājums izstrādāts sadarbībā ar Moscow Compass. SI karte iebūvēta MosCompass īkšķa kompasa rāmītī, pašu kompasu skrējējs var izvēlēties no piedāvātajiem MosCompass modeļiem. Ar citiem komapasiem pagaidām risinājums nav saderīgs. Pagaidām pieejama tikai ar SI 8.versijas karti, kas nav pati ātrākā un ietilpīgākā. Nākotnē tiks izlaista versija ar SI-10 karti.

MOBO

Cienījamie orientieristi!

OSKB Leonardo un OK MONA vēlas Jūs un Jūsu klubus iepazīstināt ar igauņu orientierista Tarmo Klaar (Tak-Soft) radīto aplikāciju – MOBO.
Aplikācija ir bezmaksas un pieejama: Windows Phone,Android, iPhone, Nokia (Symbian) ierīcēm. Aplikācija radīta 2012.gadā un nodrošina piekļuvi stacionāriem orientēšanās poligoniem Igaunijā, Somijā, Polijā, Baltkrievijā, Lielbritānijā un tagad arī Latvijā. Šobrīd tās jau ir 57 kartes un 967 kp.
Iedarbinot aplikāciju, kļūst redzams karšu saraksts, kurā šobrīd (eksperimentālā kārtā) ir arī divas Latvijas kartes.
Vienlaicīgi ar karti, telefonā parādās kompasa bultiņa un podziņa, kas iedarbina QR kodu lasītāju. Kontrolpunktos atradīsies (pirmdien pēcpusdienā!) plāksnītes ar QR kodu, kurš jānolasa.
Vairāk info par MOBO lietošanu
Aicinam ikvienu interesentu iemēģināt jauno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, lai kopīgi ar LOF TK meklētu labāko risinājumu, lai arī Latvijā orientēšanās sports kļūtu pieejamāks un pievilcīgāks, gan ar papīra kartēm, gan to elektronisko versiju.

Ar sveicieniem,
Ainars

OS programmu saraksts

Aktuālais  orientēšanās sportam paredzētu  programmu saraksts (avots IOF):

 

3DRerun  analysis
CatchingFeatures  game
Condes 9  course planning
Emit eTiming  event administration
EResults Lite  event administration
EResults Pro  event administration
GPSSeuranta  tracking
MeOS  event administration, speaker
Mulka 2  event administration
OCAD 11  mapping
OE2010  event administration
OEvent  event administration
O-Lynx  event administration
ÓR – Orienteering Results  event administration, analysis
Orienteering Organiser &
Animator
 event administration, speaker, course planning, analysis
Orienteering Way  game
Ori-Live  tracking, speaker
OriRes  analysis
pcM Orienteering Game  game
Purple Pen  course planning
RaceManager  event administration
Rasor lite  game
RelayManager  event administration
RogainManager  event administration
RouteGadget  analysis
SI Simple  analysis
SIDResults  analysis
SIME  event administration
Ski-o Map Memory  training
tTiMe  event administration
Virtual Orienteering  game