GPX failu apvienošana

Garākos (8+ h) pasākumos gadās, ka viens GPS pulkstenis nespēj “izturēt” pilnu sacensību laiku. Tad rodas vajadzība apvienot datus no vairākiem GPS trekeriem vai pulksteņiem t.i. kad vienam komandas dalībniekam pulkstenis izslēdzas, tad otrs ieslēdz savu pulksteni.

Labākais bezmaksas softs, kas ļauj veikt visdažādākās darbības ar GPS failiem, ir GPS Babel. Ja lietojam komandu rindas (cmd) versiju, tad pareizā komanda failu apvienošanai ir: gpsbabel -t -i gpx -f part1.gpx -i gpx -f part2.gpx -x track,merge,title=”Full track” -o gpx -F full.gpx. Nav obligāti nepieciešams izmantot gpx failus. GPSBabel atbalsta daudz dažādus koordināšu failu formātus, bet jāņem vērā, ka šī apvienošanas f-ja nestrādā pilnīgi ar visiem formātiem un dažreiz var rasties vajadzība failu vispirms konvertēt uz gpx, ko var izdarīt ar to pašu GPSBabel.

ERC 2015

Ir noslēgusies balsošana par 2015.gada Eiropas rogaininga č-ta norises vietu. Uz rīkošanu bija pieteikušies 2 kandidāti – Ukraina un Čehija.  Balsošanā piedalījās visu Eiropas valstu IRF Padomes pārstāvji un novērotāji (pārstāvju un novērotāju sarakstu skat. IRF lapā http://www.rogaining.com/index.php?option=com_contact&view=categories&id=19&Itemid=129). Balsošanā  uzvarēja Čehija, kura apsteidza Ukrainu par 3 balsīm (8/5). Potencialie dalībnieki savā kalendārā var ieplānot 2015.gada jūnija beigas (27.-28.07.) ceļojumam uz Čehiju (Novohradské hory, netālu no Čehijas-Austrijas robežas). Detalizētāka informācija par pasākuma vietu atrodama Čehijas prezentācijā, kas PDF faila veidā pieejama rogaining.lv sarunu sadaļā, IRF jaunumos – http://www.rogaining.lv/sarunas/viewtopic.php?f=4&t=2195. Lai apskatītu failus, nepieciešama reģistrācija.

ERC 2015

IRF ir saņēmusi divus pieteikumus 2015.gada Eiropas rogaininga čempionāta (ERC) rīkošanai. Pieteikumi saņemti no Čehijas un Ukrainas. Saites uz pieteikumiem (PDF) te un te.
Balsošana nākamā gada sākumā. Latvijas izvēli apspriedīs rogaininga komisija. Ukrainas apvidus šķiet ļoti interesants, bet citādā ziņā Čehijai droši vien būtu labāka.

WRC 2014

1.novembrī tiek plānots atvērt pieteikšanos 2014.gada Pasaules čempionātam rogainingā. Kopējais dalībnieku limits sacensībām ir 1000 dalībnieku. IRF ir papildinājusi kvalifikācijas kritērijus WRC2014. Pilno dokumentu lasiet šeit. Pieteikšanās pamatprincipi ir ļoti līdzīgi šā gada čempionātam.

Ir viens jauninājums – 100 wildcard vietas no kopējā skaita ir rezervētas IRF administrācijai un  vadošajām rogaininga valstīm, kuras tās var piešķirt pēc saviem ieskatiem. Latvijai, no šīm 100, ir piešķirtas 10 vietas, par kuru aizpildīšanu lems LOF rogaininga komisija, ja tas būs nepieciešams. Jāņem vērā, ka šīs wildcard vietas varēs izmantot tikai tad, ja tiks aizpildīts atlikušo pieteikumu limits, kas ir 900 dalībnieki. Ņemot vērā iepriekšējo statistiku un WRC atrašanās vietu, maz ticams, ka limits vispār tiks sasniegts.

Nākamie Pasaules Č-ti rogainingā (WRC)

Atgādinu, ka jau ir izlemts par tuvāko 3 gadu WRC rīkošanu. Tātad līdz 2016.gadam WRC notiks katru gadu 3 dažādos kontinentos.

12.WRC
2014.gads 16.-17.augusts ASV, Black Hills, South Dakota (tuvākā lielā pilsēta Rapid City ~50km). Informācija par WRC 2014 atrodama  http://peakassurance.net/12WRC_2014.html. Pieteikšanās plānota no 2013.gada novembra, kartes mērogs 1:30000. Lietderīgi palasīt WRC 2014 rīkotāju iepriekš sagatavoto pieteikumu WRC rīkošanai. Tas atrodams, piemēram, šeit. Ja saite vēlāk nestrādās, tad ziņojiet, ielikšu failu te.

13.WRC
2015.gads 22.-23.augusts (datumi var mainīties) Somija, Saariselkä, Urho Kekkosen Nacionālais parks (pirmo reizi WRC aiz Polārā loka, no Helsinkiem ap 1090 km, tuvākā lielā pilsēta Rovaniemi). Pieteikums WRC rīkošanai apskatāms šeit.

14.WRC

2016.gads 23-24.jūlijs (datumi var mainīties), Austrālija, Alice Springs, Ross River resort. Skaisti noformētais WRC pieteikums apskatāms Viktorijas Rogaininga Asociācijas mājaslapā šeit. Purvu nebūs!

Piebildīšu vēl, ka nākamā gada 11.ERC (Eiropas č-ts) notiks 7.-8.06.2014 Igaunijā, Põlva apkārtnē. Vairāk informācija par pasākumu būs pieejama no š.g. oktobra sacensību mājaslapā.

2014.gada ERČ

Ir noslēgusies balsošana par ERČ rīkošanas vietu. Tika piedāvāti 3 varianti – Igaunija, Izraēla un Ukraina. Kandidātu pieteikumi bija apskatāmi te. Vienota viedokļa par ko balsot nebija ne LOF rogaininga komisijai, ne citiem aktīvistiem, kuri izteicās rogaining.lv lapā. Beigās Latvijas balsis tika diezgan vienmērīgi sadalītas starp kandidātiem ar nelielu pārsvaru Igaunijai, kas arī uzvarēja balsojumā.
Rezultāti (jo mazāk punktu, jo labāk):
1. Estonia 23 points
2. Israel 27 points
3. Ukraine 28 points 

Balsošanā bija nevis jāatdod balss par vienu rīkotāju, bet jāsarindo visi trīs rīkotāji secīgi (1-2-3). Latvija savas divas balsis sadalīja sekojoši – 3 punkti Igaunijai, 4 Ukrainai un 5 Izraēlai.
Ja mēs ņemam vērā, ka 2014.g. PČ notiek ASV, tad EČ rīkošana tepat kaimiņos, no izmaksu viedokļa, nav nemaz tik slikta.

Tātad “..please mark in your calendars – 11th European Rogaining Championships
will be held 7-8 June 2014 in South Estonia, Pőlva county..”