Virtuālā Temp-o spēle

Itālijas Trail-O lapā noslēgusies 3.virtuālā temp-o spēle, kurā piedalījās arī liela daļa pasaules labāko trail-o orientieristu. Pēc spēles beigām visi spēles uzdevumi ir publiski pieejami visiem spēles lapā.

Oficiālie rezultāti meklējami Itālijas Trail-O lapā, šoreiz tika aprēķināts arī komandu vērtējums, kurā ieskaitīja 3 labākos spēlētājus no katras valsts. Latvijai 5.vieta 14 valstu konkurencē 🙂

 

3. virtuālā Temp-O spēle

Itāļu Trail-O  lapā pieejama jau trešā temp-o spēle, kur katrs  virtuāli var pamēģināt atrisināt Marko piedāvātos uzdevumus. 8 stacijas, katrā 5 uzdevumi, par katru kļūdu sods +30 sekundes. Iepriekšējā, pēc kārtas otrajā, spēlē piedalījās ap 100 dalībnieku, tagad Marko tagad vēlas šo skaitli palielināt. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm,  šoreiz apvidus foto ar kontrolpunktiem būs pieejams tikai tad, kad sākas laiks. Iepriekš samazināts apvidus foto bija apskatāms 10 sekundes iepriekš.

Tiešā saite uz spēli: http://www.trailo.it/Presentazione3ITT.asp, nepieciešama reģistrācija. Pirms uzsākt, vēlams patrennēties ar iepriekšējo sacensību uzdevumiem. Dažreiz ir noderīgi izmantot palielināmo stiklu.

Itālijas Kauss Trail-O 5.posms

Tieši pirms WMOC izvēlējos piedalīties Itālijas Trail-O kausa 5.posmā. Parēķināju, ka tas būtu lietderīgi, ja tomēr braucu nākamgad uz  WTOC Itālijā.
5.vieta nav pats labākais rezultāts, bet ir ok, jo bez Itālijas izlases, piedalījās vēl vismaz kādu 10 valstu pārstāvji. Bija arī igauņi, bet startēja tikai A grupā.

Sacensību lapa
Tiešās saites uz Open Elite rezultātiem, karti un risinājumiem
.
Varbūt vēlāk ielikšu kādu foto.

Virtuālās Temp-O sacensības

Vēl tikai dažas dienas ir iespēja piedalīties Marko rīkotajās virtuālajās TempO Trophy sacensībās. Saite te. Vispirms, lai saprastu kā tas notiek, iesaku pamēģināt treniņu paraugus lapas labajā malā (Number 1-20 un Elite training). Kad esat gatavi, tad spiežat uz linka Go To Tempo trophy. Nākamās lapas labajā augšējajā malā spiežam uz saiti un aizpildam reģistrācijas formu. Pēc tam ar savu reģistrēto vārdu (nickname) un paroli ielogojamies sacensību lapā (lapas lejasdaļā). Tad tikai spiežam uz saitēm Game1..Game11 ( 3 uzdevumi katrā spēlē). Kad visu atbildēsit, tad redzēsiet kopējos rezultātus.

Top10 šobrīd:

11 lauri 565
11 Antti 573
11 Saku 583
11 Cocu 625
11 Emil 679
11 Lion 728
11 remox 767
11 Guntars 779
11 maritwiksell 780
11 Mamma Susy 797

Temp-O spēle

Itālijas Taku-O komandas dalībnieks Marko Džovanni  jaunajā gadā piedāvā virtuālo Temp-O spēli – Internetā ievietoti 10 apvidus foto un karšu fragmenti uz kuriem 140 sekunžu kontrollaikā ir jāsniedz atbildes, saskaņā ar Temp-O sacensību noteikumiem. Adrese uz uzdevumiem ir šeit. Vispirms ir jāizvēlas spēles numurs (1-10). Tālāk 10 sekundes būs redzams samazināts apvidus foto ar KP,  pēc tam tiks parādīta 1.uzdevuma karte un detalizēts apvidus foto, kuru iespējams palielināt, lai labāk apskatītu katra KP atrašanās vietu. Katrā no 10 sekcijām ir 6 prizmas (atbildes A-F un Z) un 3 uzdevumi. Kontrollaiks 140 sekundes, sods par nepareizu atbildi – 45 sekundes.
Pamanīju, ka ir problēmas uzdevumu fotogrāfiju ielādi – foto ir ap 1-2 MB lieli un tāpēc ielādējas vairāk kā 10 sekundes, bet tai brīdī hronometrs jau ir palaists. Var mēģināt pirmo reizi neskatīties kartes fragmentus, bet tikai sagaidīt lai foto ielādējas un tad atkārtot uzdevumu no sākuma. Otrajā reizē jau foto parādīsies bez aiztures.

Taku-O “virtuālais” treniņš

Itālijas taku-o izlases ilggadējais dalībnieks Remo ir izveidojis virtuālo taku-o distanci treniņiem ziemā 🙂
Lai to pamēģinātu vispirms ir nepieciešams lejupielādēt Taku-O distances karti  un 1o kontrolpunktu atrašanās fotogrāfijas:
Karte (1:4000, 300dpi, A5) – KP1KP2KP3KP4KP5KP6KP7KP8KP9KP10
Tālāk, izmantojot Google Maps Street View, varat doties distancē 🙂
Saite uz starta vietu ir te:

Saite uz lielāku StreetView karti atsevišķā ekrānā ir šeit (var pārslēgties arī Full screen režīmā, skat. Street View ekrāna augšējo labo stūri).

Visiem kontrolpunktiem ir tikai A vai Z atbilžu varianti. Kad trase paveikta un atbildes pierakstītas, tad skaties risinājumus te.

XLS fails Taku-O sacensību rezultātu aprēķinam – versija 1.5

Ir atjaunots XLS fails Taku-O sacensību rezultātu aprēķinam.
Faila jaunāko versiju 1.5 var atrast Failu sadaļā.

Versijas 1.5 uzlabojumu pārskats:
– pievienota īsa lietotāju instrukcija pirmajā lapā,
– pievienota iespēja ievadīt 2 atbildes vienā KP vienam dalībniekam,
– mainīta kļūdainās atbildes fona krāsa, atvieglojot iespēju redzēt, kur ievades laikā atrodas kursors,
– palielināts distances Kp skaits uz 40, laika kp skaits – 6 kp,
– iespējamas līdz 5 dalībnieku grupām,
– ieviesta iespēja norādīt ratiņkrēslu braucējus un visiem centralizēti pievienot kontrollaikam papildus minūtes,
– izveidota iespēja eksportēt rezultātus uz jaunu Excel failu, saglabājot conditional formatting.

Atgādinu, ka fails strādās tikai ar MS Office 2010 vai 2007 versiju.

Taku-O starti maijā/jūnijā

Sakarā ar traumu, kura liedza skriet, maijā/jūnijā aktīvi piedalījos Taku-O sacensībās ārpus Latvijas – vispirms, lai labāk sagatavotos Eiropas č-tam,  tika apmeklētas 3 dienu sacensības Uppland TrailO Super Weekend Upsalā. Tur izdevās tikt pie 4 startiem trīs dienu laikā ar pietiekami spēcīgu dalībnieku sastāvu – bez spēcīgākajiem Zviedriem piedalījās ar Krievijas, Lietuvas un Itālijas izlases. Vislabākais starts padevās pēdējā dienā – 6.vieta 62 dalībnieku konkurencē. Rezultāti visiem startiem PDF formātā te:  1, 2, 3, 4

Nedēļu vēlāk Zviedrijā, Falunā notika Eiropas čempionāts Taku-O. Labākais rezultāts 2 dienu summā Zitai (20.vieta), man 27.vieta 68 dalībnieku konkurencē. Komandām Latvijai I 10.vieta 19 komandu konkurencē. Visi pilnie rezultāti un kartes apskatāmas EOC mājas lapā (cerams, ka saite netiks mainīta). Temp-O sacensības, kuras nav iekļautas oficiālajā programmā,  šoreiz notika ar kvalifikāciju (4 grupas pa ~25-30 dalībniekiem, 5 labākie kvalificējas) un fināliem. No Latvijas finālā iekļuva tikai Zita (18. vieta finālā), man līdz finālam pietrūka 1 vieta un 13 sekundes. Pārējiem bija iespējams vēlāk iziet fināla trasi atklāto sacensību ietvaros. Open sacensībās uzrādīju labāko laiku, kurš man finālā dotu 8.vietu. Īsti objektīva šāda salīdzināšana gan nav.

Jūnija pirmajā pusē Dundee, Skotijā notika Pasaules Čempionāts Taku-O, kas man izvērtās pavisam neveiksmīgs, jo šeit KP izvietošanas stils būtiski atšķīrās no iepriekšējām Skandināvijas sacensībām un šādas pieredzes man nebija. Arī pārējiem skandināviem rezultāti būtiski sliktāki nekā EČ, toties desmitniekā iekļuva citu valstu pārstāvji, kuri EČ nebija pamanāmi (Ukraina, UK, Vācija, Holande, Itālija). Vislabāk man gāja  Temp-O, kas čempionātu  oficiālajā programmā tikai nākamgad – 12.vieta 62 dalībnieku konkurencē. Šajā disciplīnā katrai valstij bija atļauts izvirzīt tikai 3 labākos sportistus, lai pasākums neievilktos uz visu dienu. Pirmajā sacensību dienā piedzīvoju pilnīgu izgāšanos un biju ļoti tuvu beigām – tik slikti laikam vēl nekad nebiju nostartējis, pat savā pirmajā Taku-O startā. Otrā dienā arī starts bija nedaudz zem mana līmeņa un  rezultātā 2 dienu summā rezultāts bēdīgs. Summā labākais Atis – 28.vieta, Zita – 36., man – 51 (kopā 61 dalībnieks). Komandu vērtējumā, kurā vērtē tikai 2.dienas rezultātus mums sniegums diezgan pieklājīgs – 8.vieta 16 valstu konkurencē. Visi rezultāti un kartes WTOC 2012 mājas lapā.
Diezgan detalizēta informācija par WTOC 2012 angļu valodā ir atrodama Portugāļu Trail-O blogā. Portugāļi paši startēja WTOC pirmo reizi un no sportiskās puses  viņiem tur negāja tik labi kā ar rakstu sagatavošanu, bet gan jau ar laiku nāks pieredze… Jāsaka, ka bloga saimnieki intervēja arī mani, bet šis materiāls nav pieejams un, iespējams, arī netiks publicēts 🙂
Pēc WTOC  jāsecina, ka vēl ir daudz kas jāmācās un jāgūst pieredze sacensībās dažādos reģionos. Šoreiz obligāti bija nepieciešams treniņ-starts UK, lai nedaudz pierastu pie vietējām niansēm.