IOF oficiāli apstiprina SPORTIdent Air+ atzīmēšanās sistēmu

Pēdējā IOF Padomes sanāksmē Turcijā IOF oficiāli apstiprināja SPORTIdent Air+ atzīmēšanās sistēmas izmantošanu visa līmeņa orientēšanās sacensībās. SPORTIdent pateicas visiem organizātoriem un dalībniekiem, kuri piedalījās sistēmas testēšanā.

MTB-O Pasaules kausa 1.posms maijā Ungārijā būs pirmās  augsta līmeņa sacensības, kur sistēma tiks lietota. Tāpat SPORTIdent Air+ tiks izmantots sprinta stafetēs augustā Pasaules čempionātā o-skrējienā, kas notiks Skotijā.

IOF SPORTIdent Air+ informācija sacensību rīkotājiem
IOF SPORTIdent Air+ informācija dalībniekiem

SportIdent piedāvā ComCard.

SPORTident ComCard Up – SPORTIdent atzīmēšanās karte integrēta kompasā 🙂 . Standarta cena – 49.- EUR + PVN
Risinājums izstrādāts sadarbībā ar Moscow Compass. SI karte iebūvēta MosCompass īkšķa kompasa rāmītī, pašu kompasu skrējējs var izvēlēties no piedāvātajiem MosCompass modeļiem. Ar citiem komapasiem pagaidām risinājums nav saderīgs. Pagaidām pieejama tikai ar SI 8.versijas karti, kas nav pati ātrākā un ietilpīgākā. Nākotnē tiks izlaista versija ar SI-10 karti.

Sportsoftware aprogrammu atjauninājumi

Valentīna dienā publicēti atjauninājumi visām www.sportsoftware.de izstrādātajām orientēšanās sacensību administrēšanas programmām- pieejami atjauninājumi OE2010 V.11.0, OS2010 V.11.0OEScore V.11.0 un OEHeats V.11.0.

Galvenais jauninājums ir saistīts ar jauno SportIdent un Emit karšu pilnvērtīgu atbalstu OE2010 un OS2010 programmās – tagad ir pilnvērtīgs atbalsts visām jaunākajām SI kartēm, ieskaitot SI10, SI11 un SIAC, tiek atbalstīts arī jaunākais Emit touch-free EmiTag.

OEScore ir papildināta ar jaunu funkcionalitāti saistībā ar bonusa un soda punktu aprēķinu izvēles sacensībās, kurās tiek noteikts kontrollaiks, piemēram, rogainingā.

OEHeats ir vienīgā, kurai atjuninājumi nav brīvi pieejami Internetā – tos var lejupielādēt tikai no pašas OEHeats programmas, lietojot Search for updates f-ju. Latvijā šī programma pagaidām nav īpaši aktuāla, jo sacensības ar kvalifikāciju un fināliem praktiski nenotiek. Pārējām aplikācijām atjauninājumi meklējami Sportsoftware lapā (http://www.sportsoftware.de/downloads/), bet  arī jaunākajām OE2010/OS2010/OEScore programmām tagad var lietot iebūvēto f-ju Check for updates.

 

 

IOF apstiprina SportIdent Air+ izmantošanu WRE sacensībās

Š.g. novembra sākumā IOF ir oficiāli apstiprinājusi SportIdent Air+ bezkontakta atzīmēšanās sistēmas lietošanu o-skrējiena (foot-o), MTB un ziemas os sacensībās, ieskaitot Pasaules Ranga (WRE) sacensības. SportIdent Air+ būtībā ir tā pati SIAC sistēma, kura iepriekš ir testēta arī Latvijā. SportIdent Air+ ir pirmā bezkontakta atzīmēšanās sistēma, kura izmantošana apstiprināta visās 3 os pamatdisciplīnās – foot-o, ski-o un mtb-o. Pilnais apstiprināto el. atzlīmēšanās sistēmu saraksts te, WRE sacensībās atļauts izmantot tikai sarakstā norādītās el.atzīmēšanās sistēmas. Tikai tad, ja sistēma apstiprināta lietošanai WRE sacensībās, to var izmantot PČ un citās paša augstākā līmeņa sacensībās.  IOF izstrādātais el. atzīmēšanās sistēmu apstiprināšanas process aprakstīts te.

Versiju atjauninājumi SportSoftware produktiem

Oktobra sākumā ir iznākušas atjaunotas versijas visām Sportsoftware aplikācijām – atjaunotas OE2010, OS2010 OEHeats, kā arī beidzot parādījusies OEScore v.11.0 versija, kas paredzēta izvēles un rogaininga sacensībām.

Būtiskākais jaunums ir tieši OEScore (http://www.sportsoftware.de/orienteering/oescore/), kuras iepriekšējā versija bija rakstīta pirms 7-8 gadiem. Bez  individuālajām os izvēles distancēm, tagad šī aplikācija atbalsta arī komandu (rogaininga) sacensību variantu, kur KP ir ar vērtībām. Teorētiski to var lietot arī piedzīvojumu sacensībās, ja vien netiek veidoti kādi sarežģīti uzdevumi, kur komandām jādalās un KP  nav plānots dažāds atzīmju skaits.
OE Score atbalsta komandu režīmu ar neierobežotu dalībnieku skaitu, kur katram dalībniekam ir sava SI karte. Kontolpunktos un finišā programma  ņem komandas dalībnieka pēdējo atzīmi par KP rezultātu. Tiek ieskaitīti TIKAI tie KP, kurus apmeklējusi visa komanda. Nekādi atzīmēšanās intervāli un citas ekstras netiek paredzētas. Var piešķirt korekti soda punktus par kontrollaika pārtērēšanu. Būtībā tas ir minimālais komplekts, lai aprēķinātu rezultātus rogaininga sacensībās.
Softs ir tikko iznācis un jau pirmajā testēšanā tika atklātas vairākas kļūdas, kas gan būtiski netraucē strādāt ar programmu. Intefeiss un datu ievade ir ļoti līdzīga OE2010 versijai, praktiski visur tiek izmantoti tās pašas ekrānformas.

OE2010 un OS2010 nekādas būtiskās izmaiņas klāt nav nākušas. Izķertas vairākas kļūdas, galvenais uzlabojums saistītas ar komentētāju ekrānu radio kontrolpunktiem, kas aktuāla ir Zviedrijā, bet ne pie mums.
OEHeats ir atjaunots, pēc WMOC 2013 pieredzes. Uzlaboti un pievienoti jauni algoritmi kvalifikācijas skrējienu un fināla starta protokolu veidošanai.

Visas lejupielādes turpat kur parasti – http://www.sportsoftware.de/downloads/.

Sportsoftware jaunumi

Līdz ar Jaunā Gada tuvošanos, mūsu populārākās OS sacensību administrēšanas programmas izstrādātājs SportSoftware, kas reāli  ir Krāmera k-gs vienpersoniski, ir nomainījis savas web lapas dizainu un izlaidis atjauninājumus populārākajām programmām OE2010 un OS2010.  Par dizainu neizteikšos, bet programmas jaunākajā versijā ir klāt nākuši daži patīkami sīkumi, kurus jau sen vajadzēja ieviest. Piemēram, beidzot atskaites var uzreiz saglabāt PDF formātā un  programma pati māk pārbaudīt un lejupielādēt atjauninājumus. Tāpat ir salabotas vairākas kļūdas, kuras parādījās speciālās situācijās, piemēram, darbā ar atskaitēm, strādājot ar SIAC online KP u.c. Lejupielāde šeit.

Sportident firmware atjauninājums 580

Oktobra beigās iznākcis firmware atjauninājums visām SPORTIdent stacijām. Lai veiktu atjauninājumu, nepieciešams lejupielādēt jaunāko SI Boot programmas versiju no SPORTIdent mājas lapas. Saite šeit. Jaunākā versija pilnībā atbalsta  BSM8 SI karšu lasītāju, SI 10. un 11.versijas kartes un fCard kartes, kā arī Air+ bezvadu risinājumu (SIAC stacijas). Ir uzlabota SI-6 karšu ātrdarbība un nodrošināts atbalsts jaunā tipa Sevice/OFF un Clear Backup kartēm.
Tiek rekomendēts atjaunināt 580.versiju uz pilnīgi visām SPORTIdent stacijām, ieskaitot lasītājus un drukāšanas stacijas skolu komplektiem.

 


SportIdent Ziemassvētku piedāvājums SI10 un SI11 karšu iegādei

Soon it will be Christmas again,

 and everybody is looking for extraordinary Christmas presents. SPORTident offers fantastic new products for Christmas from 24 October to 16 December 2012, the SI-Card 10 and 11.

Get 10% discount on the SI-Card 10 and 11,  a new and improved SI-Card generation. The SI-Cards 10/11 register the data record in 60ms, this is twice as fast as the SI-Card 8/9.
The high punching speed, the large memory size and the new attractive design of the SI-Cards 10/11 make it a perfect gift for every ambitious sportsman and sportswoman. With the individual colour design and the choice of your SI-Card Number the SI-Card 10 can be an individual gift for your loved ones as well as the SI-Card 11, which comes in a modern design with a chromium plated tip and a transparent body.

 Furthermore the SI-Card 11 offers a new function:  the new optical feedback signal is informingthe runner about the successful time registration even after he passed the control-station.
You want to have the new generation of SI-Cards? This means it is time for you to order the SI- Card 10 or 11 NOW on our website! Get a 
10% discount:

http://www.sportident.com/si-card-reservation
We will send you your SI-Card 10/11 by mail.

For further information, please contact our local retailer: http://www.sportident.com/products/retailer

SPORTIdent kontrolpunktu un SI karšu lasītāju sagatavošana darbam ar SI-10 un SI-11 kartēm

 

Sākot ar 2012.gada jūliju Latvijā tiek izplatītas SPORTIdent SI-10 atzīmēšanās kartes.

Lai nodrošinātu jauno  SI-10 (karšu numuru intervāls 7000001…7999999) un SI-11 (numuru intervāls 9000001…9999999) karšu atbalstu, visos SPORTIdent kontrolpunktos, ieskaitot CLEAR un START, kā arī USB SI karšu nolasīšanas ierīcēs (BSM7-D-USB) jābūt uzstādītai jaunākajai SPORTIdent programmatūras  (firmware) versijai 5.74. Ja programmēšana netiks veikta, SI-10 un SI-11 karšu lietotāji nevarēs atzīmēties kontrolpunktos un  jaunās kartes nebūs iespējams nolasīt finišā. Kontrolpunktu un SI karšu nolasītāju pārprogrammēšanu veic izmantojot speciālu bezmaksas programmatūru SPORTIdent Boot (tālāk tekstā SI-Boot), kuru var lejupielādēt SPORTIdent Interneta lapas programmatūras sadaļā.

Lai veiktu kontrolpunktu programmatūras nomaiņu, nepieciešams:
1)      Darbam ar SPORTIdent karšu lasītāju sagatavots dators  t.i. dators ar uzstādītu SPORTIdent USB atbalsta programmatūru (USB driver).
2)      Pie datora USB ligzdas pieslēdzama SPORTIdent karšu nolasīšanas ierīce (piem. BSM7-D-USB).
3)      Grafīta stienītis (var būt arī zīmulis), lai nodrošinātu kontrolpunktu savienojumu ar datoru.
4)      Datorā uzstādīta SI-Boot programmas jaunākā versija 2.8.574. Ja datorā iepriekš ir bijusi vecāka SI-Boot programmas versija, tad vēlams to vispirms noņemt (atinstalēt).

Kā noskaidrot  kontrolpunkta vai USB SI karšu lasītāja versiju?

KP un SI lasītāja esošās versijas pārbaudei var izmantot divus paņēmienus:

 

a)  Izmantojot speciālo SERVICE ON/OFF SI karti, kura uz 10 minūtēm pārslēdz kontrolpunktu servisa režīmā. Servisa režīmā uz kontrolpunkta LCD ekrāna tiek parādīti katras SI stacijas galvenie raksturlielumi t.sk. arī programmatūras versijas numurs. Gaidiet, kad uz ekrāna parādīsies informācija „SW XXX”, kur X vietā būs cipari ar programmatūras versijas numuru. Pareizi pārprogrammētai stacijai jāuzrāda jaunākais versijas numurs „SW 574”. Pēc pārbaudes neaizmirstiet izslēgt KP staciju, izmantojot  SERVICE ON/OFF SI karti.

         b) Pieslēdzot kontrolpunktu datoram ar grafīta stienīša un USB SI karšu nolasītāja palīdzību un izmantojot SPORTIdent Config (tālāk tekstā SI-Config) programmu, arī var  apskatīt programmatūras versijas numuru – pārslēdziet SI-Config programmu režīmā REMOTE un nolasiet informāciju no kontrolpunkta spiežot READ. Zem uzraksta Firmware būs redzams kontrolpunkta programmatūras versijas numurs. Līdzīgi var pārbaudīt arī USB SI karšu  lasītāja versiju, izmantojot SI-Config programmu DIRECT režīmā.

Kā veikt kontrolpunkta vai USB SI karšu lasītāja versijas pārprogrammēšanu?

  1. Pirms programmēšanas pārliecināties vai datorā ir uzstādīts pareizs datums un laiks, jo programmēšanas gaitā datora pulksteņa laiks tiek ierakstīts kontrolpunktos.
  2. Pieslēdziet kontrolpunktu datoram ar grafīta stienīša un USB SI karšu nolasītāja palīdzību. Pirms tam ļoti vēlams ieslēgt kontrolpunktu ar SERVICE ON/OFF speciālo SI karti. Neliels saslēgšanas procesa apraksts angļu valodā SPORTIdent mājas lapā.
  3. Atveriet SI-Boot programmu un izvēlieties atbilstošo COM portu.
  4. Pārslēdziet programmu REMOTE režīmā, ja programmēsit kontrolpunktu vai atstājiet programmu DIRECT režīmā, ja plānojat programmēt USB SI karšu nolasītāju.
  5. Spiediet zaļo Start Update pogu vai pogu START. Pārprogrammēšana var ilgt līdz 2 minūtēm, tās laikā visi saglabātie kotrolpunkta apmeklējuma dati no iekārtas tiek dzēsti.
  6. Ar diviem īsiem skaņas signāliem iekārta ziņo par programmēšanas procesa beigām.
  7. Nospiediet OK  uz ekrānā redzamā paziņojuma un pagaidiet dažas sekundes kamēr dators no jauna uzstāda kontrolpunkta laiku. Ja kontrolpunkts tiks atvienots pirms laika uzstādīšanas, tad kontrolpunkta laika uzskaite sāksies no 00:00:00.
  8. Kad laiks ir uzstādīts, uz ekrāna parādās vēl viens paziņojums, kas apstiprina, ka programmēšanas process ir pilnībā pabeigts. Spiediet OK.
  9. Tagad kontrolpunktu var atvienot un izslēgt ar speciālo SERVICE ON/OFF SI karti.