Black Hole firmware (Enigma2) atjaunināšana VU+ iekārtai

Instrukcija testēta uz VU+ Duo2 resīvera, bet visticamāk derēs arī citām līdzīgām Enigma2 ierīcēm. Pirms sākt darbu, vispirms vismaz vienreiz izlasiet instrukciju pilnībā 🙂

1)  Izpildam visus iespējamos backup (personal, full, epg, kopējam failus caur ftp utml.).
Kanālus un kanālu grupas (user bouquets) var bekapot piem. ar Dreamset (Transfer->Read un tad Save).
Atceramies kāds custom skin-s tiek lietots (ja vispār tiek lietots) –  tas pazudīs un būs manuāli jaieliek no jauna.

2) Downloadējam jauno img un uzkopējam  uz USB atmiņas (mape \vuplus\duo2)

3) Atjunojam fimware izmantojot pievienoto instrukciju (eng):
Fully power the receiver down via the rocker switch at the rear of the receiver. Insert the USB stick containing the image files into one of the USB ports on the receiver. Power the receiver on from the rear rocker switch and await instructions.

4) Kad instalācija pabeigta, tad  izejam cauri sākuma uzstādījumiem ( HDMI, 1080p utt.) un atjaunojam 1.solī nokopēto backup (to parasti setup atrod un prasa atjaunot automātiski).
*Dažreiz pēc backup atjaunošanas iekārta nav atrodama tīklā. Tad nepieciešams caur Setup LAN uzstādījumiem izvēlēties “Restart network”
Jaunākām BH versijām no backup tiek atjaunota arī sistēmas parole un tad tālāk rakstīto  var izlaist. Vecākām BH versijām, pēc atjaunošanas, sistēmas parole tiek nozaudēta un tā ir jāatjauno. Tas jādara caur telnet klientu (piem. putty). Palaižam telnet klientu, ielogojamies ar root bez paroles, komanda “passwd”, ievadiet jauno paroli 2x, katru reizi ar enter beigās. Jaunajā Open Black Hole versijā ir novērota problēma ar Putty ssh klienta izmantošanu – uzreiz pēc firmware uzstādīšanas Putty nevēlas pieslēgties bez paroles.  Šajā gadījumā nepieciešams sākumā izmantot parasto Windows telnet klientu, kurš atļaus izveidot savienojumu root lietotājam bez paroles. Tad ar komandu “passwd” var uzstādīt paroli un nākamreiz pieslēgties ar Putty.

5) Uzstādam mgcamd un citas aplikācijas, ja nepieciešams. Mgcamd auzstādīšana:
Lejupielādējam  v.1.38 tgz failu (ja instalācija ir citā formātā piem. ipk, tad tālākie soļi būs atšķirīgi un tie šeit nav aprakstīti) un uzkopējam iekārtas /tmp mapē (Vu+ parasti tas ir /var/tmp). Spiežam zaļo pults pogu, tad dzelteno (Addons->Addons Manager). Izvēlamies Manual Install Bh Package. Izvēlamies vajadzīgo tgz failu un spiežam OK. Apstiprinam, ka vēlamies instalēt šo failu. Tālāk spiežam vairākas reizes Exit, lai aizvērtu ekrānus.
No failu backup-a pa ftp pārkopējam atpakaļ 2 mgcamd vajadzīgos failus – mg_cfg un newcamd.list ar atslēgām. Tiem būtu jāglabājas mapē /usr/keys. Piestartējam mgamcd – zilā poga, atrodam mgcamd un spiežam OK.

6) piekonektējam pikonas (kas nelieto, tie ignorē 7.soli), kuras parasti glabājam mapē uz hdd. Tas arī jādara caur telnetu izveidojot symlink-u. Komandas piemērs: ln -s /media/hdd/picon /usr/share/enigma2/picon.

7) ja tika lietots custom skin, tad to vajadzēs lejuplādēt un aktivizēt no jauna caur Addons->Addons Download Manager, aktivizācija caur Setup->System->Skin. Iesaku, piemēram, MX HC3 vai  Army NextGenGradient HD ādiņu. Cik zināms, Open Black Hole pagaidām ir diezgan slikti ar ādiņām – ir pieejamas tikai dažas. Lejupielāde līdzīgi kā parastajiem Black Hole t.i. Zaļā poga>Dzeltenā poga>Addons Download Manager>Open Black Hole Image skins

Vairāki no procesiem var pārstartēt uztvērēju vai vismaz GUI. Tam būtu jānotiek automātiski, bez lietotāja iejaukšanās. Ja paralēli ierīcē tiek skatīta Lattelecom virszemes TV (DVB-T), tad pēc firmware uzstādīšanas bieži vien ir jāizņem un jāieliek no jauna Lattelecom čipkarte vai viss CI modulis, ja tāds tiek lietots kopā ar karti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.