Veidojam gpx failu no 0

Dažreiz rodas vajadzība izveidot gpx failu, pat ja pastaigā, treniņā vai sacensībās nav bijusi līdzi GPS ierīce. Aprakstīšu vienu no paņēmieniem, kā to izveidot.
Instrukcija rakstīta saīsināta un nav paredzēta datorlietotājiem-iesācējiem 🙂

Nepieciešamas 2 programmas – Google Earth (testēts uz Desktop versijas) un GPSBabel.

Google Earth (GE) ar roku sazīmējam nepieciešamo ceļa līniju un saglabājam kā KML failu. Visticamāk nepietiks ar esošo GE bildi, jo tajā nav viegli atrast detaļas (piem. mazākus ceļus mežā un citus sīkumus) lai precīzi iezīmētu ceļu. Tāpēc būs jāsāk ar orientēšanās vai citas detalizētākas kartes ielādi GE. To veic caur Add->Image Overlay, tālāk izvēlas jpg vai cita formāta karti un “piestiepj”  karti lai tā sakristu ar GE bāzes foto attēlu. Detalizētāka procesa instrukcija ar video saitē http://www.google.com/earth/outreach/tutorials/earthoverlays.html. Kad tas būs paveikts, tad diezgan precīzi var sazīmēt ceļa līniju. Tas darāms caur Add->Path, instrukcija https://support.google.com/earth/answer/148072?hl=en. Kad ceļš sazīmēts, tad ievadam nosaukumu Untitled Path vietā un aizveram ar OK. Ceļam jāparādās kreisajā ekrāna pusē zem My Places. Ar labo peles pogu spiežam uz tikko saglabātā nosaukuma kreisajā ekrāna daļā un izvēlamies Save Place As.. Tur nomainam Save as type uz KML. Spiežam Save. Tagad mums ir failā saglabāts ceļš/līnija sastāvoša no punktiem KML formātā bez jebkādas informācijas par laiku un ātrumu kādā veikta kustība. Parasti tādām aplikācijām kā Endomondo obligāti nepieciešams laiks pie katra punkta lai aprēķinātu kustības ātrumu. Laiku ideāli piedzīt neizdosies, ja vien jūs paši nevēlaties katram līnijas punktam manuāli labot laiku, kas teorētiski ir iespējams :).

Tālāk ar GPSBabel palīdzību konvertējam KML failu uz GPX formātu, vienlaicīgi pievienojot katram punktam  laika vertību pēc konkrēta algortima. Tas nedos precīzu kopējo laiku distancē, bet var mēģināt piedzīt pietiekami tuvu. GPSBabel  palaižam  no komandu ekrāna (CMD)ar sekojošu komandu gpsbabel -i kml -f in.kml -x track,faketime=201
41103160000+1 -o gpx -F C:\Downloads\out.gpx. Konkrētā piemēra komanda paņem failu in.kml, konvertē to uz out.gpx un paralēli pievieno laika vērtību sākot no 2014.g.3.novembra 16:00:00 ar soli +1 sekunde katram nākamajam laika punktam. Atkarībā no kopējā punktu skaita KML failā tiks aprēķināts kustības beigu laiks kas būs 16:00 + tik sekundes cik punktu ir KML/GPX failā.  Ja laiks ir par mazu, tad soli var mainīt uz jebkuru citu sekunžu skaitu. Mazāks solis par 1 sekundi, manuprāt, nav iespējams. Pilna GPSBabel lietošanas instrukcija meklējama saitē http://www.gpsbabel.org/htmldoc-1.5.0/gpsbabel-1.5.0.pdf

Tālāk iegūto gpx failu var ielādēt Endomondo vai kur citur, rēķinoties, ka ceļā pavadītais laiks nebūs attēlots pilnīgi precīzi.
Lai pielabotu laiku un koordinātes katram punktam var izmantot kādu no Internetā pieejamajām GPX apskates un labošanas programmām, piemēram GPX Editor (http://www.knackes.com/blog/index.php/2008/11/193-gpx-editor-1070/). Jārēķinās, ka bezmaksas programmas GPX labošani ir visai neintuitīvas.

Google Earth vietā var izmantot jebkuru citu programmu kas spēj ar roku uzzīmēto līniju saglabāt failā kopā ar katra punkta koordinātēm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.